Jak ulevit duši a odpočinout si? Prostě přijeďte k nám!

Narodilo se nám miminko! Maminka je Eva, tatínek Pavel. Přejeme mu oba hodně zdraví a kvalitní růst. Nebojte, nechci se nechat zapsat jako „postarší matka novorozeněte“! Pouze jsem ve spolupráci s přítelem, terapeutem Pavlem Klimešem, sestavila nový projekt.

Dlouho jsme přemýšleli nad tím, jak klientům zajistit kvalitní naladění před terapií. Víme, že ani hned po terapii není žádoucí, vracet se zpět do „reality běžného života“, ale ne každý dokáže naše doporučení realizovat.

Pohoda a dostatek času při terapii je pro nás prioritou.

Přemýšleli jsme, jak klientům připravit doslova duševní lázně. Terapie většinou odkrývá temná místa naší duše, takže pro klienty bývá poměrně náročné, ihned přepnout do civilního života. Tím, že nijak neomezujeme čas rekonvalescence, pomáháme klientovi nové informace hluboce prožít.

Abychom si naše domněnky potvrdili, oslovili jsme 20 našich přátel se třemi otázkami souvisejícími s našim záměrem. Pro hodnocení jsme využili stupnici od 1 do 10, kdy 10 je nejvíc důležité.

Zde jsou zaznamenány položené otázky a průměrné výsledky odpovědí:

Jak důležitý je pro vás při terapii dostatek času na vaše téma – 8,5
Jakou důležitost pro vás má možnost konzultace s terapeutem i po ukončení terapie – 6,8
Jak vnímáte možnost, naladit se na terapeuta ještě nějakou dobu před terapií – 9,2

Na základě těchto úvah vznikl náš program Pobytové terapie anebo 24 hodin od nás pro vás. Pokud budete mít zájem o podrobnosti, stačí se podívat na stránku terapií, kde se dočtete víc. A pro extrémně zvědavé nabízím využít facebook nebo e-mail.

Součástí terapie je společná procházka před hlavní terapií, meditace, společné jídlo a další aktivity, které prohloubí poznání klienta a terapeuta. Tím většinou odpadá nervozita a stud z nového prostředí a osobních otázek.

V čem je párová terapie jiná?

Spojení terapeutů ženy a muže je výhodné hlavně pro klienta. Při terapeutických rozhovorech dostane náhled z obou energií, ženské i mužské. Dalším bonusem je zastupitelnost terapeutů. O klienta bude vždy postaráno…

Někdy se stává, že například intimní ženská témata chce klientka sdílet raději se ženou. Není to projev nedůvěry, ale přirozený stav. Opravdové vcítění do problému například ženské menstruace se muži prostě nepovede.

Další bonus spatřujeme v tom, že každý z nás terapeutů má trochu jiný přístup k samotné terapii. Pavel většinou odhaluje bolavá zákoutí dušejá se specializuji na nová nastavení, motivaci a fyzickou pohodu klientů.

Hodnocení klienta

Po naší první realizované pobytové terapii jsme se ptali klientky na okamžitý dojem. Při hodnocení použila termín „velice intenzivní dovolená“. Během dvou dnů se dozvěděla mnoho nového o sobě a náhledu na život.

Díky možnosti ubytování přímo u terapeutů nemusela opouštět energii prostředí, kde terapie probíhaly a mohla se tak soustředit čistě na své pocity a prožitky. K tomu se nemusela starat ani o stravu ani o to, kam na dny terapie umístí svého psa.

Součástí terapie je samozřejmě i kompletní domácí vegetariánská strava. Vzhledem k tomu, že k apartmánu pro klienta patří i pozemek se zahradou je možné vzít si s sebou i zvířecího miláčka.

Co si o tom všem myslí spoluterapeut Pavel? Zde je přepis rozhovoru:

Eva: Pro koho je hlavně Pobytová terpatie určená?
Pavel: Hlavním cílem bylo věnovat se klientům víc a delší dobu, než jen při klasické terapii. Dáváme tak prostor, aby se problémy mohly opravdu dořešit. Druhý den se ještě mohou objasnit otázky, které se vynoří v noci.
Všeobecně je terapie pro každého, kdo vnímá, že jeho životní Cesta je čím dál, tím složitější. Nebo na ní něco chybí. Chybí na ní štěstí, rozuzlení starých bolů a křivd. Terapie je pro každého.
Naše terapie, co děláme s Evou je originální v tom, že oba dva jsme napojeni na vyšší zdroje informací. Proto je ideální pro lidi, kteří jsou vnímaví. Věří, že existuje něco mezi nebem a zemí.

Eva: Jaká pozitiva má dle tvého názoru skutečnost, že na jednoho klienta jsou během Pobytové terapie dva terapeuti?
Pavel: Já mám mužskou energii, silnou víru v Boha a sílu čerpám z Nebe. Ty máš svou ženskou energii a jsi hodně spjatá s Matkou zemí. Klient, který je mezi námi je v bezpečí a to je podle mě to nejvíc, co může dostat.

Eva: Jaký přínos pro klienta vidíš na Pobytové terapii?
Pavel: Z vlastní zkušenosti jsem přesvědčený, že klient při terapii otevírá své niterné pocity. Po takové zkušenosti pak potřebuje chvíli pro sebe, aby vše v klidu zpracoval. Tím, že po terapii zůstává ubytován, nerozrušují ho vnější vlivy jeho okolí, rodiny a dalších lidí. Klient má čas být ve svém vlastním světe, ve svých myšlenkách a vzpomínkách. Může si vše poskládat a pochopit to.

Miminko je ještě v plenkách, a proto se doprovodné materiály stále tvoří. Průběžně vás budu informovat o tom, jak jsme pokročili.

Těším se na vás kdykoli a jakkoli.
Vaše Eva

Eva je duší cestovatelka, tělem jogín, povoláním účetní a milovník zvířat. Její největší vášní je pomáhat lidem najít vlastní životní cestu. Je autorkou projektu Pobytové terapie aneb 24 hodin pouze pro vás. Její osobní příběh můžete nalézt zde>> Pokud chcete Evě něco sdělit, pište na averepova@seznam.cz nebo se připojte na Facebook
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.