Vision board naruby

Už jste se s ním asi někdy setkali nebo aspoň tušíte, že vision board je motivační pomůcka pro stanovení cílů a plánů na následující rok. Osobně jej také využívám a s radostí během roku sleduji, zda a do jaké míry se mé záměry naplňují.

Podívám-li se na tuto činnost z pohledu energie, vnímám ještě něco jiného. Toto plánování podporuje mužský princip fungování světa – tedy zaměření se na cíl a následnou akci. Z pohledu Zákonu přitažlivosti je takový přístup jistě vítaný, ale čím polarity vyvážit?

Vždy bychom měli mít na mysli, že podpora mužského principu by se měla dorovnat podporou principu ženského. Osobně si vytvářím takový obraz vděčnosti jako symbol zastavení a poděkování uplynulému roku.

Před několika lety mě jedna má úžasná učitelka přivedla na nápad jakési nástěnky vděčnosti za vše, co jsem měla možnost v končícím roce prožít. Od té doby tedy během prosince vytvářím rovnou nástěnky dvě.

Pokud vás to zajímá, můžete být při tomto mém rozjímání přítomni. Vize pro rok 2023 si nechám na příště a mé myšlenky teď bloudí v nedávné minulosti. Tento rok pro mě byl rokem velkých změn a dokončení několika významných životních etap.

Vzpomínám na únor, kdy jsem završila téměř dvouletý výcvik Terapeuta cesty Brandon Bays. Za celou tu dobu jsem měla možnost potkat mnoho úžasných a inspirativních kolegů, díky kterým jsem nasbírala ohromné množství zkušeností.

Mohla jsem nahlédnout do jejich duše a sdílet s nimi stíny smutku transformované do úlevy a radosti při objevení vnitřní síly a životní podpory. S každým procesem jsem odhalovala i vlastní temná zákoutí a nacházela mnoho nečekaných odpovědí.

On-line přednáška kurzu Terapeuta cesty Brandon Bays

Má mysl přeskočí na duben, kdy jsem složila zkoušku a získala certifikaci Výživového poradce se specializací na rostlinnou stravu. Tento kurz pro mě nebyl přínosný jen v pohledu na vyváženost ve stravě, ale na veganství vůbec.

Díky společnosti ProVeg, u které jsem celý kurz absolvovala, jsem si naplno uvědomila svou potřebu předávat filosofii veganství širokému spektru bytostí, které toto téma zajímá.

Závěrečná zkouška kurzu Výživového poradce se zaměřením na rostlinnou stravu a certifikát

Další zásadní milník mého života bylo přestěhování se do Českého Krumlova. Místo, kde jsem mnoho let vnímala jako pohádku, kam jezdím sbírat síly a radost se od října stalo i mým druhým domovem. Pracovní povinnosti mě stále částečně váží ke Středním Čechám, ale jak mám chvíli, mizím na jih.

V hlavě se mi rodí už i množství projektů, kterým bych ráda právě na Krumlově vdechla nový život a energii. Některé budou čistě mým dítětem, některé budou vznikat v procesu spolutvoření s dalšími úžasnými bytostmi. Jedno je jasné… Na každou z těchto činností se už teď neskonale těším!

Pohádková setkání v mém milovaném krumlovském parku

A jsem v přítomnosti, která mě vlastně k tomuto zamyšlení přivedla. Minulý víkend jsem ukončila roční výcvik Kněžek Staré Evropy. Díky tomuto kurzu mohu říci, že jsem prošla obrovskou vnitřní transformací a setkala se s množstvím stínů, za které jsem nesmírně vděčná, protože i oni formují mé Já.

Nejdůležitější pro mě bylo objevení posilujícího sdílení v kruhu dalších žen. Až díky této zkušenosti jsem naplno pocítila sílu ženského propojení a pravý smysl kruhu. Kruh je pro mě bezpečným místem pro sdílení, dávání a přijímání. Tuto esenci se snažím transformovat i do dalších aktivit, které sama pořádám.

Před závěrečným rituálem zasvěcení Kněžky Bohyně

To byl jen ve zkratce můj rok 2022. V době, kdy za okny už dávno nezáří barvy podzimu, ráda zavzpomínám na všechno, co mi dovolilo pocítit, že skutečně žiji. Procházím fotografie z průběhu roku a žasnu, kolik mimořádných chvil jsem letos prožila.

Mé srdce se naplňuje ohromnou vděčností za:
* možnosti, které mi byly dány
* příležitosti, které jsem využila
* nádherná setkání, která mě obohatila
* sdílení životních příběhů, ve kterých jsem nalezla poučení
a hlavně za…
…sebe
Za všechny výbuchy smíchu i pláče, za pohyb i klid, za úspěchy i pády. Jedním slovem za Život.

Pokud tedy naleznete chuť ponořit se do vzpomínek, můžete si vzít k ruce deník nebo vlastní fotografie a projít si končící rok. Možná zjistíte, že už jste na některé mimořádné momenty zapomněli a díky tomuto zastavení je opět oživíte.

A až se tak stane, nezapomeňte projevit vděčnost a poděkovat za možnost procházet takovými zkušenostmi. Jen díky tomu, co jsme prožili jsme totiž teď přesně tam, kde jsme. Pokud se nám naše nyní nelíbí, máme možnost jej změnit. Pokud se nám líbí, budeme ho přiživovat.

Za mě tedy jedno velké DĚKUJI…

Eva je duší cestovatelka, tělem jogín, povoláním účetní a milovník zvířat. Její největší vášní je pomáhat lidem najít vlastní životní cestu. Je autorkou projektu Pobytové terapie aneb 24 hodin pouze pro vás. Její osobní příběh můžete nalézt zde>> Pokud chcete Evě něco sdělit, pište na averepova@seznam.cz nebo se připojte na Facebook
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.