Různé barvy hojnosti aneb 10 bodů života

Hojnost se teď na internetu skloňuje v mnoha článcích. Guruové nám radí, co dělat, abychom si do svého života hojnost přilákali. Vznikají meditace na hojnost. Budeme-li si hojnost přát, přijde nám do života sama. Ale je to opravdu tak?

Sama jsem si často říkala, že já tedy v hojnosti rozhodně žiji. Mám kde bydlet, co jíst a práci, abych si mohla dovolit vše zaplatit. Pokud na něco nemám, nehroutím se. Nepotřebuji vlastnit, stačí, když mám okolo sebe lidi, kteří mě mají rádi a žiji ve zdraví.

Jenže. Mé zdraví už delší dobu není takové, jak bych si přála. Dlouhodobě mě trápí závažný zdravotní problém a nenacházím z něj cestu zpět ke zdraví. Ani vztahy nejsou takové, jak bych si přála. Položila jsem si tedy otázku:

Co vlastně znamená hojnost?

Většina lidí má s hojností spojen majetek. Hojnost pro ně znamená dostatek peněz, dobrá práce nebo kvalitní zázemí. Jenže hojnost nemusí být jen o hmotných věcech. I vztahy nebo zdraví souvisí s hojností.

Dnes bych se chtěla zaměřit právě na téma zdraví. Často vidím, že lidé berou zdraví a lásku jako samozřejmost. Upřímně se přiznám. I já jsem ještě před pár lety řešila jen práci a z ní pramenící benefity. Tělo mi však ukázalo, že se přehlížet nedá.

„Zdraví nemocnému nevěří.“

Toto rčení má v sobě hlubokou pravdu. Ještě před 8 lety jsem chodila do práce, aktivně vedla kurzy jógy a cestovala po světě. Sice jsem byla často unavená, ale na hektickém způsobu života jsem byla až závislá.

dav

Potřebovala jsem akci. Vidět nové země, vymýšlet nové pracovní projekty. Bavil mě veškerý ten shon a neustálá změna. Moje Ego se tetelilo, když mě přátelé s obdivem chválili, kolik toho stihnu.

Pak ale přišla nemoc. Téměř ze dne na den se mi zastavil svět. Najednou nezáleželo na tom, jestli bude nějaký projekt dokončen v termínu. Nemusela jsem nikam jezdit, dokonce ani nikam chodit. Síly došly. Stroj jménem lidské tělo se porouchal.

Nějakou dobu jsem byla upoutána jen ke svému bydlišti a pomalu se zotavovala. Nic ovšem není jen špatné. Díky tomuto razantnímu zastavení jsem si začala uvědomovat, jak neskutečný zázrak je život sám.

Začala jsem pomalu měnit vše, co nebylo funkční. Zpětně toto období hodnotím jako jedno z nejlepšího, co se mi jen v životě mohlo stát. O celé této mé cestě si můžete přečíst na webu pod záložkou Můj příběh.

Jak to všechno dopadlo?

Ještě nemám ani zdaleka vyhráno. Úplně zdravá ještě nejsem, ale věřím, že tělo mě ve své moudrosti brzdí, abych opět nezapadla do zajetých kolejí. Nejdůležitější bylo uvědomit si, co vlastně od života opravdu chci.

Snažím se teď každý den dodržovat pár jednoduchých kroků, které mi připomínají mou cestu. Možná bude někoho tento výčet zajímat. Osobně věřím, že když tyto řádky pomohou, byť jen jednomu člověku najít svou cestu, nepsala jsem je zbytečně.

Mé desatero pro život

  • každý den vyjádřit vděčnost – za to, že žijeme, dýcháme, vnímáme
  • ráno nezapomenout pochválit své tělo – je úžasné, že můžeme žít
  • strávit aspoň chvíli v tichosti – meditovat, vnímat krásu přírody, prostě být
  • zacvičit si – nemusíme nutně trávit hodiny v posilovně, ale dopřát tělu jakýkoli pohyb
  • zdravě jíst – tělo se nám vždy odmění za to, co do něj vkládáme
  • hlídat si spánek – pokud nebudeme dobře spát, vyčerpáme se
  • udržovat si přátelství – jsme společenský druh, nemůžeme žít sami
  • trochu pracovat – ne vysedávat u počítače 10 hodin denně, ale dávat svému životu smysl
  • hýčkat se – radost k životu patří
  • být užiteční – je jedno, jestli jen někoho pustíme v MHD sednout nebo pracujeme pro charitu

Každý čin se počítá!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chcete vědět víc?

Možná by někdo chtěl konkrétní návody, jak si zlepšit život a zkvalitnit zdraví. Pro tyto případy jsem připravila eBook, který si můžete na mém webu stáhnout zdarma. Najdete v něm jednoduché návody, videa a meditace pro začátek.

Samozřejmě je možné, přihlásit se i na konkrétní terapii. Pokud se vám nechce nebo nemůžete přijet, nabízíme terapie i on-line. Podrobnosti zjistíte opět na mých webových stránkách.

Pro ty, kdo chtějí využít kompletní balíček terapií a ještě si odpočinout, nabízíme Pobytovou terapii aneb 24 hodin od nás pro vás. Získáte příležitost prožít opravdu intenzivní terapii s možností ubytování a dva dny jen pro sebe.

Ať se rozhodnete pro jakoukoli možnost, vždy uděláte krok k pochopení sebe sama.

Osobně se na vás těším při jakékoli příležitosti.

Vaše Eva

Eva je duší cestovatelka, tělem jogín, povoláním účetní a milovník zvířat. Její největší vášní je pomáhat lidem najít vlastní životní cestu. Je autorkou a spolutvůrkyní projektu Pobytové terapie aneb 24 hodin od nás pro vás. Její osobní příběh můžete nalézt zde>> Pokud chcete Evě něco sdělit, pište na averepova@seznam.cz nebo se připojte na Facebook
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.